ژوئن 282016
 

وقتي سخن از « صهيونيسم » به ميان مي آيد فورا حكومت اسرائيل در ذهن آدمي مجسم مي شود و وقتي سخن از اسرائيل مطرح مي شود , آن را با « رژيم صهيونيستي » مترادف مي دانيم . دليل اين واقعيت , ارتباط تنگاتنگي است كه ميان صهيونيسم به معناي يك تفكر و اسرائيل به معناي يك نظام وجود دارد. آن تفكر خميرمايه اين نظام است « صهيون » در اصل نام كوهي است كه در جنوب بيت المقدس قرار گرفته و مشرف به آن است . بسياري قلعه ها و ابنيه مقدس يهوديان برفراز يا عمق اين تپه قرار گرفته است . « صهيونيسم » اشاره به تفكري است كه خواهان احيا آئين يهود و گسترش نفوذ آن به سراسر فلسطين است . با اين همه مفهوم اين كلمه طي 50 سال اخير متفاوت از گذشته شده و به تفكري اطلاق مي شود كه از اجتماع رهبران گروههاي تندرو تروريست يهودي در دامنه اين كوه در 1326 شكل گرفت . گروههاي متعصب يهودي در سالهاي جنگ دوم جهاني تصميم گرفتند به طور مخفيانه يهوديان سراسر جهان را به فلسطين انتقال دهند.
شعار « كشتار و آزار يهوديان در اروپا » بهانه اي بود تا اين گروههاي تندرو يهودي تصميم قبلي خود را در مورد تشكيل حكومت واحد يهود در فلسطين از طريق كوچاندن خيل عظيم يهوديان اروپا به اين سرزمين عملي سازند. انتخاب فلسطين براي تاسيس حكومت يهودي بخاطر كثرت يهوديان در مقايسه با ساير نقاط جهان و همچنين تقدس اين سرزمين از نظر يهوديان بوده است . زيرا فلسطين به هر حال زماني موطن حضرت موسي پيامبر آئين يهود بوده است . مع الوصف يهوديان در زمان تاسيس اسرائيل نسبت به جمعيت مسلمانان بومي به شدت در اقليت قرار داشتند.
گروههاي تندرو يهودي با نامهاي « ايرگون » , « اشترن » , « پالماخ » « هاگانا » و… كه برچهره هائي مانند مناخم بگين , اسحاق شامير , موشه دايان و غيره رهبري و فرماندهي آنها را برعهده داشتند , در سالهاي جنگ دوم جهاني موفق شدند به بهانه آزار يهوديان در اروپا به تصميم قبلي خود براي تاسيس دولت يهودي در فلسطين جامه عمل بپوشانند. در اجراي اين تصميم آمريكا و بعضي دولتهاي اروپائي بخصوص انگلستان كه تا آن زمان بخش عمده خاورميانه ازجمله فلسطين را در اشغال خود داشت , حامي يهوديان بودند.
دولت انگليس خود از عاملان و بانيان اصلي ظهور اسرائيل بود . انگليسي ها از 20 سال قبل از تاسيس اسرائيل , از طرح ايجاد دولت يهود حمايت مي كردند و افكار عمومي دولتهاي غربي را براي مواجه شدن با پديده ظهور اسرائيل در فلسطين آماده كرده بودند. به هرحال اين تصميم عملي شد و در ماه مه 1948 يكي از رهبران اصلي يهوديان به نام بن گوريون رسما در يك جلسه سياسي , تاسيس حكومت « اسرائيل » را اعلام كرد. اين حكومت همانگونه كه گفتيم حاصل توافقي بود كه رهبران اصلي گروههاي تندرو يهودي با تباني و همفكري يكديگر , يك سال قبل از آن در دامنه كوه صهيون , بناي يك حاكميت نژادپرستانه را در فلسطين گذارده بودند. حكومتي كه بدين ترتيب در اسرائيل تاسيس شد از ابتداي ظهور خود به ترور , تخريب و كشتار صاحبان اصلي فلسطيني يعني مسلمانان عرب پرداخت تا زمينه هاي فرار آنان از اين سرزمين را فراهم آورد. اين وقايع از دو نظر محكوم بود يكي ماهيت جنايات كه با كشتار روزافزون مردم و ويران كردن خانه و كاشانه آنها همراه بود و ديگري واهي بودن ادعاي تاريخي يهوديان براي تملك خاك اين سرزمين بوده است . زيرا اگر حضرت موسي در فلسطين سكونت يافت حضرت عيسي پيامبر مسيحيان اساسا در فلسطين متولد شد. در دوره حيات اسلام نيز اين سرزمين جز قلمرو خلافت اسلامي قرار گرفت و بيت المقدس به عنوان اولين قبله مسلمانان جهان شناخته شد و حضرت رسول (ص ) از همين مكان به معراج رفتند.بنابراين فلسطين سرزميني است كه براي پيروان همه اديان الهي صاحب ارج و احترام است و چون حداكثر جمعيت آن طي حدود 1400 سال گذشته به مسلمانان اختصاص داشته و ابنيه اسلامي نيز به مراتب بيشتر از ابنيه مسيحي و يهودي در آن وجود دارد , تعلق خاطر فلسطين به اسلام يقينا بيشتر است . مع الوصف اسرائيل خود را مالك فلسطين ناميد و از بدو تاسيس حكومت خود به سركوب و قتل عام مردم پرداخت . صهيونيستها چندين فاجعه بزرگ و تكان دهنده عليه مردم فلسطين براه انداختند كه در تاريخ از آن ها بعنوان فجايع « ديرياسين » , تل زعتر » , كفرقاسم و… ياد مي شود.
اسرائيل در بيش از 50 سال حاكميت خود در منطقه دست كم 5 جنگ بزرگ و پرتلفات را با همسايگان عرب خود براه انداخته و چون در همه اين جنگها از حمايت نظامي آمريكا و اروپائي ها برخوردار بوده , پيروزي را از آن خود ساخته است . امروز نيز بخاطر همين برتري و همان حمايتهاي آمريكا و اروپاست كه دولتهاي عرب خاورميانه , از موضع ضعف با صهيونيستها سازش مي كنند. به همين دليل صهيونيستها در روند سازش همواره امتيازگيرنده هستند. بديهي است هر دولتي كه با اسرائيل غاصب صلح كند , از نظر سياسي ذليل و از نظر افكار عمومي , خائن به ملت خويش است . با پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني , به ابتكار ايشان آخرين جمعه ماه مبارك رمضان هرساله به عنوان « روز جهاني قدس » شناخته مي شود. هدف از روز قدس اين است كه از يكسو وابستگي فلسطين و بيت المقدس و قدس شريف به دنياي اسلام مورد تاكيد قرار گيرد و از سوي ديگر فكر آزادسازي قدس از چنگال صهيونيستها در ميان مسلمين جهان احيا گردد. در اين روز همه ساله مسلمانان جهان در كشورهاي خود با انجام تظاهرات باشكوه , برلزوم مرگ اسرائيل و بازگرداندن فلسطين و قدس شريف به صاحبان اصلي آن تاكيد مي كنند.از اين رو مراسم روز قدس يك آئين تشريفاتي نيست بلكه نمادي ازنفرت عمومي دنياي اسلام نسبت به جنايات رژيم اشغالگر صهيونيستي و حاميان آن مي باشد.هدف از روز قدس اين است كه از يكسو وابستگي فلسطين و بيت المقدس و قدس شريف به دنياي اسلام مورد تاكيد قرار گيرد و از سوي ديگر فكر آزادسازي قدس از چنگال صهيونيستها در ميان مسلمين جهان احيا گردد.
سایت تحقیق و پژوهش یهود